...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1923 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uyum önemli

12 Mayıs 2014
Ana Sayfa » Ekonomi » Uyum önemli
Uyum önemli

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 Meslek Komitesinin başkanları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Başka Çağlayan TSO yönetimi ve Meslek komitelerinin temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada kurumlar arası uyum vurgusu yaptı.

 Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve Orhangazi TSO yönetiminin yanı sıra, 15 Meslek Komitesinin başkanları, Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının temsilcileri ve Proje ekibinin de hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıya katıldı. Belediye başkanı Neşet Çağlayan burada yaptığı konuşmada kurumlar arası diyalog ve uyum vurgusu yaptı.

 OTSO’YA ÖVGÜ

Belediye başkanı Neşet Çağlayan OTSO yönetimi ve Meslek Komiteleri başkanlarına yönelik yaptığı konuşmada Orhangazi TSO’nun mevcut yönetiminin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, oda yönetimimiz Orhangazi ile ilgili bir çok konuda ciddi çalışmalar yürütüyor. Belediye başkanlığımızdan önce Milletvekilimiz ve parti kademelerimizle oda çalışmalarına katkı sunmaya çalıştık. Yeni dönemde ise belediye başkanı olarak bu çalışmalara destek olacağız dedi.

 Uyum önemli

Belediye başkanı Neşet Çağlayan, iki kurum arasındaki uyumun da çok önemli olduğunu belirterek, hizmet bir heves işidir. Görüyoruz ki bu heves iki kurumumuzda da var. Biz belediye olarak rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra, Orhangazi TSO ve diğer kurumlarımızın çalışmalarına da destek olmak istiyoruz dedi. İşbirliğinin artırılması gerektiğini vurgulayan Neşet Çağlayan, odanın üniversite, OSB ve Otoyol konusundaki çalışmalarını biliyoruz. Bu çalışmalara biz de belediye olarak itici güç olmak istiyoruz dedi.

 GEDELEK TURŞUSUNU BİZ  DE ÖNEMSİYORUZ

Başkan Neşet Çağlayan, Orhangazi TSO’nun kaymakamlığımız ile birlikte turşu ile ilgili coğrafi işaret konusundaki çalışmasını biliyoruz. Biz de belediye olarak bu konuyu son derece önemsiyoruz. Gedelek için düşündüğümüz festivale bizler de katkı sunmak istiyoruz dedi. Kadın Girişimciler Kurulunun Paşapınar mahallesindeki çalışmasını yakından takip ettiklerini de vurgulayan Çağlayan, biz de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Ayrıca Genç Girişimciler kurulunun İŞKUR temsilciliği hususundaki beklentileri ile ilgili de çalışma yapıyoruz. Umuyorum ki bu konuda bir netice de alırız dedi.

 ALT YAPI ÇALIŞMALARINI EN HIZLI ŞEKİLDE BİTİRECEĞİZ

Belediye başkanı Neşet Çağlayan Oda mensupları ile bir araya geldiği toplantıda alt yapı çalışmaları ile ilgili de bilgi aktardı. Başkan Çağlayan, alt yapı çalışmalarının 3 ayrı etaptan oluştuğunu hatırlatarak, yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu. İçme suyu hatlarının yenilenmesi hususunda tamamlanma oranı yüzde 90, kanalizasyon yüzde 70, içme suyunda ise yüzde 45. umuyorum ki yaz sonuna kadar çalışmalarda ciddi bir aşamaya gelip Orhangazi’yi bugünkü çileden kurtarmaktır dedi.

MESLEK KOMİTELERİ BAŞKANLARINI DİNLEDİ

Belediye başkanı Neşet Çağlayan konuşmasının ardından ise Orhangazi TSO yönetimi, 15 meslek komitesi başkanı, Kadın ve Gençlik Kurulu temsilcileri ve Proje ekibinden gelen soru ve taleplere yanıt verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Büyükşehir transfer sezonunu açtı

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Voleybol Takımı  yeni sezon için transferlere başladı.   TVF Bayanlar Birinci Ligi'ne yükseldiği  sezondan itibaren...

Kapat