...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1678 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüksek İhtisas Hastanesi’ne modern kreş

08 Mayıs 2017
Ana Sayfa » Güncel » Yüksek İhtisas Hastanesi’ne modern kreş
Yüksek İhtisas Hastanesi’ne  modern kreş

Yıldırım Belediyesi tarafından öncelikli hizmet gurubu olarak belirlenen çocukların gelişimine katkı sağlamak adına hazırladığı her 5 mahalleye 1 kreş projesi kapsamında Mimarsinan Yüksek İhtisas Hastanesi Kreşi’nin yapımı devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi’nin Mimarsinan Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kazandıracağı kreşin inşası hızla yükseliyor. Maaliyeti 1 milyon TL’yi geçen ve yüksek standartlara sahip eğitim kurumu olacak kreş, tamamlandığında Mimarsinan Yüksek İhtisas Hastanesi’nin uzun yıllardır devam eden sıkıntısına çare olacak. Toplamda bin 530 metrekarelik alanda hizmet verecek modern binanın içerisinde 5 adet oyun ve etkinlik odası, emekleme odası, emzirme odası, sağlık odası ve 2 adet uyku odası yer alacak.

‘YARINLARIMIZI TEMİNAT ALTINA ALIYORUZ’

Yıldırım’a hizmet için göreve talip olduklarında hazırladıkları İdeal Şehir Yıldırım’a 100 adım vizyonu kapsamında Yıldırımlılara verdikleri tüm sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım için çizdiğimiz vizyon içerisinde özellikle kreşleri çok önemsiyoruz. Çünkü yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın tam donanımlı bireyler olarak yetişmesinin ilk adımı bu kreşler olacak. Bununla birlikte kadınların istihdama dahil olabilmesi adına kreşler çok önemli. Bunları göz önünde bulundurarak ilçemize bölgesel kreşler yapıyoruz. Ayrıca kreşin yapımı konusunda belediye başkanlığına aday olduğum dönemde sağlık çalışanlarına verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
CHP’de Murat Öztürk ‘Adayım’

‘Başta içimizdekiler olmak üzere CHP’yi dizayn etmek isteyen zihniyetin karşısında, partisine katkı koymak isteyen herkesin yanındayım’ Geçici yönetim tarafından olağanüstü kongreye...

Kapat