Dolar : Alış : 7.8761 / Satış : 7.8903
Euro : Alış : 9.2874 / Satış : 9.3041
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa23°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Aydın “10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun”

09 Ocak 2020 - 13 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Başkan Aydın “10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun”
Başkan Aydın “10 Ocak çalışan gazeteciler günü  kutlu olsun”

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın 10 Ocak çalışan gazeteciler günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Aydın mesajında;  “ Milletimizin ortak sesi olması ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın emekçilerimizin” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. “Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışını sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saatleri gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.

Gazetecilik ise bir iş ve meslek olmakla birlikte aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmetidir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteciler; vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi alma hakkını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğu bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyor, basın emekçilerinin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor, görevini yaparken vefat eden basın mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm basın çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Engürücük’e toplu konut müjdesi

Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikâyetlerini birebir dinlenmesi ve Belediyenin ilgili birimler tarafından değerlendirilmesi amacı ile hayata geçirilen...

Kapat