Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Aydın “Hemşerilerimizin bir kuruşunu çarçur etmeden Orhangazi’mize hizmet ediyoruz”

23 Kasım 2020 - 11 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Başkan Aydın “Hemşerilerimizin bir kuruşunu çarçur etmeden Orhangazi’mize hizmet ediyoruz”
Başkan Aydın “Hemşerilerimizin bir kuruşunu çarçur etmeden Orhangazi’mize hizmet ediyoruz”

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın son günlerde sosyal medyada ve basın da çıkan iddialarla ilgili açıklama yaptı yaptığı yazılı açıklamada “Görevimizin başına geldiğimiz günden itibaren hak ve hukuktan ayrılmadan, hemşerilerimizin bir kuruşunu çarçur etmeden gece gündüz çalışarak güzel Orhangazi’mize hizmet ediyoruz.

Aslı astarı olmayan kötü niyetli iddialara en güzel cevabın yaptığımız ve yapacağımız icraatlarımız olduğunu düşünmekle birlikte, siyaset yapmakla çamur atmayı birbirine karıştıranların hayal ürünü, niyet okumaya dayalı açıklamalarını yanıtlamayarak ego şişkinliği yaşamalarına sebep vermeyi de doğru bulmuyoruz.

Bu nedenle CHP Orhangazi İlçe Başkanı Sayın Ender Teke’nin 22 Kasım 2020 tarihinde tek maksadı şahsımızı ve çalışmalarımızı karalamak olan açıklamasına karşılık aşağıdaki düşüncelerimizi değerli hemşerilerimizle paylaşmak istedik.

Öncelikle Sayın Teke’nin bizleri sıkı takip etmelerinden dolayı gayet mutluyuz.

CHP aldığı bütün belediyeleri yönetirken en basit işlerini dahi ağızlarına yüzlerine bulaştırıp, yaptıkları yolsuzluklarla, “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” atasözüne örnek olduklarına göre Sayın Teke’de bu vesileyle belediyeciliği Ak Parti’den öğrenmiş olur.

Biz de bir Cumhur İttifakı Belediyesi olarak muhalefet partilerinin eleştirileri ve önerilerine her zaman açığız.

Ancak; niyet okumak, okuduğu zannettiği niyetten siyaset üretmek ve ürettiğini düşündüğü bu siyasetle çamur atmak ne eleştiridir ne de öneri.

Bizleri algı oluşturmakla suçlayanların henüz yapılmamış ihalenin sonucunu olumsuzlamanın algı üretmek olup olmadığını halkımızın takdirine bırakıyoruz.

Kaldı ki yapacağımız Katı Atık İhalesi mevcut kanunlar dahilinde ve şeffaf olarak yapılmaktadır.

Şartnamede, araçların bir kısmının şirketin kendi malı olması şartı ihaleyi alacak firmanın katı atık toplama işini daha kaliteli yapmasına yönelik olduğu gibi CHP belediyeleri de dahil birçok belediye ihalelerinde aynı metot kullanmaktadır.

Sayın Teke’nin katı atık ihalesinin adrese teslim olduğu iddiası için ise kişi kendisi gibi bilir işi demekle yetineceğiz.

Dünyanın, dolayısıyla da ülkemizin içerisinde bulunduğu COVID-19 tehlikesi nedeniyle yüz yüze yapılan neredeyse bütün çalışmalar online olarak gerçekleştirilmektedir.

Bizlerde mevcut yönetmeliklerin hükümlerine dayalı olarak katı atık ihalemizi online olarak düzenlemeyi uygun gördük.

Bu şekilde düzenlenen ihalenin nasıl bir sakıncası olabileceğini anlamış değiliz.

Sonuç olarak Sayın Ender Teke’nin şahsıma, belediyemize ve belediyemizin uygulamalarına yönelik karalamaları asılsız, gerçekten uzak ve niyet okumaktan ibarettir.

Bu vesileyle bütün hemşerilerimi selamlıyor, kendilerine sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyor saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başkan Aydın çalışmaları yerinde inceledi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın arasında imzalanan 4 kalemde yaklaşık 2 milyon...

Kapat