Dolar : Alış : 8.6646 / Satış : 8.6802
Euro : Alış : 10.3197 / Satış : 10.3383
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1651 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Aydın’dan Ender Teke’ye cevap

19 Ekim 2020 - 25 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Başkan Aydın’dan Ender Teke’ye cevap
Başkan Aydın’dan Ender Teke’ye cevap

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın geçtiğimiz hafta basında yer alan CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke’nin açıklamasına yazılı bir basın açıklaması yaparak cevap verdi. Başkan Aydı açıklamasında; “Halkımızın kendilerine hizmet etme görevini verdikleri günden bu yana yaklaşık 18 aydır amacımız hiç kimseyle gereksiz polemiğe girmeden ve bütün yerel dinamiklerden güç alarak Orhangazi’mize hizmet etmektir. Bu düsturla çalıştık ve bu düsturla çalışmaya devam edeceğiz. Fakat hak etmediğimiz, tamamen kısır siyasetin eseri gerçeklikten uzak açıklamalar yapıldığında da cevap vermemeyi Orhangazili hemşerilerimizin tevdi ettikleri göreve saygısızlık olarak düşünüyoruz. Bu nedenle, CHP Orhangazi ilçe başkanı sayın Ender Teke’nin geçtiğimiz hafta basında çıkan açıklamasına karşılık aşağıdaki görüşlerimizi bilginize sunma ihtiyacını hissettik.

Sayın Ender Teke’nin açıklaması yapıcılıktan hatta gerçeklikten uzak, klasik CHP muhalefet anlayışını yansıtan kısır siyasetin kötü bir örneğinden ibarettir. Tamamen Orhangazi‘de küçük esnafımızla aramızı açmayı hedefleyen bu açıklama amacına ulaşamayacaktır.

Zincir marketler sadece Orhangazi’nin değil bütün Türkiye’nin gerçeğidir. Ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı günlerden itibaren halkımız için hem olumlu hem de olumsuz sonuçları olmuştur. Tercih seçeneği ve fiyat avantajı sunan zincir marketler kentlerle iç içe olduklarından yaya ve araç trafiğine de menfi etkileri görülmektedir. Doğal olarak güzel Orhangazi’miz bu gelişmeden bütün Türkiye gibi olumlu veya olumsuz şekilde etkilenmektedir. Belediye olarak bizim amacımız zincir marketlerin kentsel olumsuz sonuçlarını minimuma indirecek çalışmalar yapmaktır. Kaldı ki, ruhsatlandırmayı en başından itibaren takip etmek üzere çalışmalarımızda söz konusudur.

Küçük esnafımız bizim gözbebeğimizdir. Nasıl zincir marketlerin kanunlar çerçevesinde ve hemşerilerimizin menfaatleri doğrultusunda ticari hayatlarının sekteye uğratılmaması için özen gösteriyorsak aynı şekilde yine kanunlar çerçevesinde ve hemşerilerimizin menfaatleri doğrultusunda kent içindeki küçük esnafımız ve zanaatkârlarımızla da uyum içerisinde çalışıyoruz.

Sayın Ender Teke’nin örnek verdiği İznik Belediye Meclisi’nin zincir marketlere otopark zorunluluğu getirilmesi kararı ancak genel anlamda düşünülebilir. Aynı kararın insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bütün işletmeler için alınmasının hakkaniyet ilkesine daha uygun olduğuna inanıyoruz. Zaten gelecek için yaptığımız şehir planlamalarında bu konuya ziyadesiyle özen gösteriyoruz.

Sayın Teke açıklamasında şahsımı hedef alarak, Bekir Aydın Orhangazi halkını, Orhangazi esnafını korumayacaksa ne iş yapacaktır, sorusunu sormuş. Kendilerine cevabımdır, Orhangazi Belediyesi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Orhangazi halkının, Orhangazi esnafının ve hiçbir ayrım yapmadan bütün hemşerilerimizin haklarını koruyarak hizmet vermeye devam edecektir. Ayrıca sayın Teke rahat olsunlar, kendilerinin de yaşadığı kentimiz Orhangazi halkımızın teveccühü sonucu doğru ellerden hizmet almaktadır.

Bu vesileyle bütün hemşerilerime iyi haftalar diliyor sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Bursa, kendi maskesini üretiyor

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUSMEK bünyesinde kurulan tesiste, günlük 10 bin kapasiteli maske üretimine başlandı. Aynı zamanda cerrahi müdahale önlüğünün de...

Kapat