Dolar : Alış : 7.8025 / Satış : 7.8166
Euro : Alış : 9.2387 / Satış : 9.2554
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa trafiğine Çin modeli

23 Mart 2018 - 109 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Bursa trafiğine Çin modeli
Bursa trafiğine Çin modeli

Şehrin trafik sıkıntısını en aza indirmeyi hedefleyen ve akıllı şehircilik uygulamalarına büyük önem veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki akıllı trafik merkezlerinin yer aldığı şehirleri ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediyesi Arge Şube Müdürü M. Kürşat Gürsoy, mühendisler Fatih İnkaya, Alper Bayrak ve Enes Altun, Hikvision Türkiye Ofisi ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti’nin Benxi şehrinde akıllı trafik merkezinde incelemelerle bulundu. Benxi Trafik Kontrol Merkezi Emniyet Amiri Bian Yong Xin, Yardımcısı Song Yang, Direktör Yardımcısı Lin Yu Dong ve Hikvision şirketi yöneticileriyle toplantıda bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çalışmalar hakkında detaylı bilgi edindi. Toplantıda, Hikvision mühendisleri, yakın geçmişte Hikvision ve trafik kontrol merkezi stratejik ortaklıkları ile kurulan ‘big data platformu’, ‘plaka tanıma sistemi veri tabanı’, ‘sinyalizasyon kontrol sistemi’ ve ‘bulut depolama’ çözümlerini anlatan bir sunum yapıldı. Taraflar, akıllı trafik sisteminin nasıl kurulduğu ve çalıştığı, ihlallerin tespiti, suçluların yakalanması ve diğer konulardaki faydaları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ayrıca, Tunglu şehrindeki Hikvision fabrikasını da yerinde inceledi. Heyetler son olarak, Çin’de en iyi akıllı trafik yönetim sisteminin uygulandığı Shenzhen şehri ve Hangzou’da sistemin sonuçları ve trafik yönetimine ilişkin gözlemlemede bulundu.

Başkan Aktaş’ın hedefi: Sorunsuz trafik

Büyükşehir Belediyesi Arge Şube Müdürü M. Kürşat Gürsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın şehrin trafiğinin rahatlatılmasına çok önem verdiğini, akıllı şehircilik çalışmalarına Bursa’da her türlü desteğin sağlandığını söyledi. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin’de trafiğin nasıl kontrol edildiğini merak ettiklerini, birçok şehri analiz ettiklerini ve alanında uzman mühendisler ile birçok toplantı gerçekleştirdiklerini dile getiren Gürsoy, inceleme çalışmalarına katılan Hikvision firmasına ve Çinli yetkililere teşekkür etti. Başkan Aktaş’ın akıllı şehircilik konusunda Bursa’yı daha ileriye götürmeyi hedeflediğini anlatan Gürsoy, Çin’den elde ettikleri verileri Bursa’nın trafiğinin rahatlamasında kullanmak istediklerini söyledi.

Trafik polislerinin teknoloji konusunda yeniliklere çok önem verdiğini, güvenlik ve elektronik denetleme sistemlerine yatırım yaptıklarını söyleyen Benxi Trafik Kontrol Merkezi Emniyet Amiri Bian Yong Xin ise, şehrin trafiğinin video analiz yazılımlarıyla incelenip, araç yoğunluklarına göre akıllı kavşakların en verimli şekilde yönetildiğini ifade etti. Uyguladıkları sistemlerle daha az polisin sokağa çıkıp olaylara müdahale ettiğini, güvenliğin arttığını, trafik yoğunluğunun azaldığını ve her türlü yasadışı suçun işlenmesine ciddi engel sağlandığını anlatan Xin, her yıl bir önceki yıla oranla kazaların yüzde 10 oranında azaldığını, 2015 yılından bugüne kadar ölümlü trafik kazasının yaşanmadığını dile getirdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Sıcak yuva projesinde iki ev teslim edildi

Orhangazi Belediyesi, ilçe genelinde ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinin onarım yada yeni ev çalışmalarını sürdürüyor. Orhangazi Belediyesi Yeniköy’de geçen yıl evi...

Kapat