Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP; “İhalenin takipçisi olacağız”

22 Kasım 2020 - 11 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » CHP; “İhalenin takipçisi olacağız”
CHP; “İhalenin takipçisi olacağız”

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yönetim modelini eleştirerek, “Geriye dönük başarısızlık dizboyu. Şimdi yeni ihaleler var, şartnameleri de inceledik, gözümüz şimdi düzenledikleri ihalelerde. Bakalım yine piyasa fiyatının 2-3 katı daha pahalı olarak verebilecekler mi, merakla izliyoruz” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, AKP’li ilçe Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın sanki başka partiden belediye yönetimini devralmış gibi algı operasyonlarına giriştiğini belirterek şunları söyledi: “Göreve geleli 500 gün oldu. Enkaz edebiyatından, gözyaşı vaadinden başka bir şey görmedik, duymadık, bilmiyoruz. Allah şahit, belediyenin arsalarını, fırınını satma konusunda son derece başarılılar ama bunların dışında ürettikleri ne bir proje var ne de belediyeye gelir sağlayacak çalışma var. Belediyenin arsasını malını sata sata nereye kadar? Atasözümüz var, hazıra dağ dayanmaz diyor. AKP’li Orhangazi Belediyesi, halka hizmet üreten, proje geliştiren bir yönetim şekli değil, tasarruf adı altında kilometre dolduran bir yönetim şekliyle hemşerilerimizin yıllarını çalıyor. Nasrettin Hoca’nın göle yoğurt mayalaması gibi, belediye meclisine bir sürü gündem maddesi getiriyorlar ama hiçbiriyle alakalı bir yol alındığını görmedik.”
“ORHANGAZİ HALKININ TEK KURUŞUNU BİLE, GEREKSİZ HARCATMAYACAĞIZ”
Orhangazi Belediyesi’nin katı atık toplama maliyetinin, belediyenin en büyük giderlerinden biri olduğunu, bu konunun belediye meclisinde de tartışıldığını belirten Teke, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Orhangazi’de katı atık toplayan firmaya olan borçlar, Orhangazi Belediyesi’nin tüm borcunun neredeyse 3’te 1’ini oluşturuyor. Pazartesi sabahı 2 yıllık katı atık toplama ihalesi var. Aralarında belediye başkanı makam arabasının da olduğu 23 araçlık hizmet alımı için düzenlenecek ihaleyi merakla bekliyoruz. Belediye meclisinde ihale yapmak için yetki istendiğinde, belediye başkanı şartnamenin hazırlanışı sırasında tüm siyasi parti Meclis gruplarını bilgilendireceğini söylemişti. Hiçbir bilgilendirme olmadı. Kendi meclisinde bile doğruları konuşmayan bir belediye başkanı profiliyle karşı karşıyayız. Şimdi de pandemi gerekçesinin arkasına sığınıyorlar. İhalenin online yapılacağı bilgisini aldık. İhale şartnamesi Ekap’tan indirip inceledik. Ne hikmetse, hizmet alımı yapılacak olan araçların bazılarının şirketin kendi malı olması şartı konmuş, bazıları da kiralık olabilirmiş. Bu hamlenin, ihalenin bu şirket için adrese teslim olabilmesi için yapılmış bir hamle olması ihtimalini Orhangazilerin dikkatine sunuyoruz. Gerekli araştırmaları yaptık ve bu ihalenin tahmini maliyetini hesapladık. Şimdi bakalım katı atık toplama ihalesi nasıl sonuçlanacak? Geçmiş yıllardaki gibi, düzenli para ödenmedi bahanesiyle 2-3 kat daha pahalıya mı yoksa piyasa fiyatına mı sonuçlanacak göreceğiz. Kalem kalem o ihaleyi takipteyiz. Orhangazi halkının tek kuruşunun bile gereksiz harcatmayacağız, bu böyle biline!”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başkan Sargın Asırlık Fıçı Ustasını Ziyaret Etti

İznik'te 14 yaşında babasının yanında başladığı mesleğinde 70 yılı geride bırakan Fıçı Ustası İsmail Alkış’ı Belediye Başkanı Osman Sargın atölyesinde...

Kapat