Dolar : Alış : 8.1681 / Satış : 8.1828
Euro : Alış : 9.7149 / Satış : 9.7324
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa19°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1540 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘’İdeallerimizde Orhangazi’mize ve ülkemize hizmet etme sevdası var’’

01 Aralık 2020 - 13 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » ‘’İdeallerimizde Orhangazi’mize ve ülkemize hizmet etme sevdası var’’
‘’İdeallerimizde Orhangazi’mize ve ülkemize hizmet etme sevdası var’’
Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı Gökhan Ulusu geçtiğimiz günlerde muhalefet partilerinin basında ve sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamalar ve paylaşımlara dikkat çekerek yaptığı basın açıklamasında  “Son günlerde gerek genel gerekse yerel siyasette köşeye sıkışan, artan toplumsal tepkilere cevap vermekte zorlanan Millet İttifakı yetkilileri üzerlerinde ki baskıyı azaltmak ve hedef saptırmak adına ilçe siyasetinde gündem oluşturma çabalarına girdiklerini üzülerek görüyoruz.
Bir tarafta kapalı kapılar ardında ittifak ortakları ve hazırlamaya koyuldukları anayasa çalışmaları, bir tarafta kendi genel başkan yardımcıları tarafından dillendirilen parti içinde ki artan FETÖ seviciliği ve diğer taraftan da ellerinde bulundurdukları belediyelerde artan yolsuzluk olaylarını görmezden gelen zihniyetler ilçe basınında yer almak adına mesnetsiz söylemlerde bulunma gayretinde oluyorlar.
Öncelikle hatırlatmak isteriz ki; Ak Parti milletin partisidir. Ak Parti, Ak Kadrolar tarafından kurulmuş ve girmiş olduğu her seçimden zaferle ayrılarak milletimizin teveccühlerini kazanmıştır. Gerek yerel gerekse genel iktidarda başarılarını daima artırmış ve siyasetinin temel noktasına insanı alarak hizmet anlayışından asla taviz vermemiştir. Ak Parti ve Ak Kadrolar gücünü yalnızca aziz milletimizden almış ve almaya da devam edecektir. Bir yandan bölgesinde ve dünyada etkili bir konuma gelen ülkemiz, diğer yandan da yerel yönetimler aracılığıyla ülkemizin her noktasına hizmet götürmeye devam etmektedir.
Millet İttifakı’nın, Belediye Başkanımıza yönelik yapmış oldukları yersiz ve mesnetsiz açıklamaları yapmadan önce keşke kendi partileri tarafından yönetilen belediyelere bir bakmış olsalardı. İşte yanı başımızda bulunan Yalova Belediyesi, Erdek Belediyesi, Ataşehir Belediyesi, Menemen Belediyesi, Nilüfer Nilvak Vakfı ve daha niceleri.
Ülke genelinde az sayıda ellerinde bulundurdukları belediyelerin durumları ortadayken, kalkıp sırf basın bültenlerinde yer alabilmek adına Orhangazi Belediyesi’ne çamur atmak kendileri adına trajikomik bir durum yaratmaktadır.
Orhangazi Belediyesi; Dünyayı etkisi altına alan malum Covid-19 sürecinde bile hizmetlerini aksatmadan sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın her zaman yanında yer almıştır. Toplantıların ve ihalelerin hepsini canlı yayınla yaparak şeffaf belediyecilik adına örnek teşkil etmiştir. Tüm bu gerçeklikler ortadayken Belediyemizi haksız bir şekilde eleştirmek hangi vicdana sığar diye sormak isteriz. Ayrıca Belediye Başkanımız Sn Bekir Aydın’ın geçmiş dönemlerde görev aldığı Meclis Üyelikleri, Meclis Başkanlığı ve Siyasi tecrübeleri yerel yönetimler açısından kendisine önemli yol gösterici görevlerdir. Bu doğrultuda da görevini en iyi şekilde yapmaktadır.
Muhalefet partilerine şunu hatırlatmak isterim ki; Aziz milletimizin yerel ve genel İktidarımızdan haklı talepleri ve beklentileri var. Bizler de bu husus doğrultusunda Orhangazili olmanın yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı olarak şahsım, Cumhur İttifakımızın değerli İlçe Başkanı, yol arkadaşları ve Belediye Başkanımızla birlikte el ele vererek gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü bizim ideallerimizin temelinde Orhangazi’mize ve ülkemize hizmet etme sevdası yatmaktadır.
Bu hususta muhalefetin önerilerine ve ilçemize birlikte hizmet etme tekliflerine de kapalı değiliz. Daha güzel ve daha yaşanabilir bir Orhangazi ideallerimizde her türlü yapıcı eleştirilere ve önerilere açığız. Orhangazi; güçlü sanayisi, sivil toplum kuruluşları, kooperatifleri ve Oda kuruluşları, hemşeri dernekleri ve tüm paydaşları ile potansiyeli yüksek bir konumdadır. Bizler bu potansiyeli harekete geçirme ve daha güzel bir Orhangazi’nin inşa edilmesinde öncüler olacağız.
Millet İttifakı ortaklarının dile getirmiş oldukları bazı hususlar gerçeklikten tamamen uzak ve çamur at izi kalsın mantığı içerisindedir. Kendi içlerinde ayrışmaya gittikleri, genel başkan yardımcılarının ulusal basında birbirlerini suçladıkları ve en önemlisi ittifak ortakları ile el ele vererek gizli anayasa hazırlığı yaptıkları bir dönemde ne yazık ki yerelde dikkat dağıtmak adına mesnetsiz açıklamalarda bulunmuşlardır.
Orhangazi Belediyesi Bursa’nın gözbebeğidir. Gerek Büyükşehir yatırımları gerekse Belediyemize sağladıkları desteklerle hem kardeşlik hukukumuz hem de yöneticilik hukukumuz en üst seviyededir. Bahsi geçen açıklamalarda ‘’Alinur Aktaş ile Bekir Aydın’ın arasının açık olduğu’’ söylemi tam anlamıyla bir siyasi söylem basiretsizliğidir. Bizler gerek Büyükşehir Belediye Başkanımızla gerekse diğer Ak Parti belediyelerimizle tam bir uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Milletvekillerimizden aldığımız güç ile genel hükümet yatırımlarımıza da her geçen gün yenilerini ekliyoruz.
Bizler Ak Parti grubu olarak ilçemize yeni yatırımlar kazandırmanın gayreti içerisindeyiz. Yerel ve genel iktidarımızın yoğun çabaları sonucu bir çok hizmet güzel ilçemize kazandırıldı ve kazandırılmaya da devam ediyor. Biz gücümüzü aziz hemşerilerimizden alıyoruz. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.
Bu vesileyle bütün hemşerilerimizi selamlıyor; kendilerine sağlık ve mutluluklar diliyorum. ” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Amfi tiyatronun temeli atıldı

Gemlik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kalafat Mevkiine yapılacak olan 900 kişi kapasiteli Amfitiyatronun temel atma töreni düzenlenen programla gerçekleştirildi. Törene...

Kapat