Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaymakam Özçakıcı’dan muhtarlar günü mesajı

19 Ekim 2020 - 6 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Kaymakam Özçakıcı’dan muhtarlar günü mesajı
Kaymakam Özçakıcı’dan muhtarlar günü mesajı

İlçe Kaymakamı  Süleyman ÖZÇAKICI, “19 Ekim Muhtarlar Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınlandı.  Yayınlanan kutlama ve tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi;

19 Ekim 2015 tarihli Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim “MUHTARLAR GÜNÜ” olarak belirlenmiştir. Muhtarlık müessesesi, Köklü Devlet geleğenimizin, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, milletimizin eli, gözü kulağı konumundadır.

Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşması noktasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir.

Muhtarlık müessesesinin; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olmakla beraber, yerel demokrasilerin en eski örneğini temsil ettiği gibi yüce devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisi olarak da hizmet paydaşımız olduğu aşikârdır.

Aziz milletimizin, devlete ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlarımız olduğu bilinciyle yönetim anlayışımızda önemli bir yer tutan muhtarlık müessesesi, günümüz şart ve koşullarında kendini yenileyen müesseselerin başında geldiği gibi en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak, iyi günde de kötü günde de halkımızın her zaman yanında ve hizmetinde olduğunu gözler önüne sermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kamu hizmetlerinin etkili, verimli şekilde sunumunda görev yapan kıymetli muhtarlarımıza, üstün gayretlerinden ve fedakârlıklarından dolayı şükranlarımı sunarken, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın “Muhtarlar Gününü” en içten duygularımla kutluyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Kumla sahilindeki çadırlar kaldırılıyor

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte belirlenen kamp alanı dışında kumsala kurulan çadırları kaldırma çalışmalarına...

Kapat