Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1587 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orhangazi Belediyesi Eylül Meclisi toplandı

03 Eylül 2020 - 29 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Orhangazi Belediyesi Eylül Meclisi toplandı
Orhangazi Belediyesi Eylül Meclisi toplandı

Orhangazi Belediyesinin Eylül ayı belediye meclis toplantısı Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Eylül ayı meclis toplantısında 10 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Eylül Ayı Meclis toplantısında ilk gündem maddesi olan Hamzalı mahallesinde kadastro işlerinde kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi belirlenmesi görüşülüp karar bağlandı. Gündem maddelerinden, memur dolu kadro derece değişikliği komisyona havale edilirken, Armagaz Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım A.Ş’nin Olağan genel kurulunda sermaye artırımına İştirak edilmesi ve iştirak taahhütnamesi imzalanması konusunda Belediye Başkanı Bekir Aydın’a yetki verildi. Mecliste ayrıca Noter iş ve İşlemleri için Belediye Başkanına yetki verilmesi maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Plan düzenlemeleri imar komisyonuna havale edildi

Orhangazi Belediyesinin Eylül ayı meclis toplantısında Camikebir Mahallesinde bir adet, Arapzade Mahallesinde üç adet 1/1000 ölçekli uygumalar imar planı değişikliği için imar komisyonuna havale edildi. Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2018 model Ford Cargo Damperli kamyon hibe olarak kabul edilmesi oy birliği ile kabul edilirken belediyemizin yatırım finansmanı ve cari borçların ödenmesi amacıyla kredi için plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Demokrat Parti Meclis Üyesi Hasan Dursun tarafından Meclis Başkanlık Divanına ulaştırılan 5 adet önergelerini dört adeti imar komisyonuna havale edilirken son önerge olan İznik gölü su seviyelerinin azalmasına neden olan sebepleri araştırılması amacıyla İmar ve Hukuk Komisyonlarına havale edildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başkan Aktaş: Bursa´nın kıymetini bilelim

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, STK temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, kentin geleceği için birlik ve beraberlik mesajları verdi, Bursa’nın...

Kapat