Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1587 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ortak projede ilk adım atıldı

10 Şubat 2021 - 6 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Ortak projede ilk adım atıldı
Ortak projede ilk adım atıldı

Orhangazi Belediyesinin Şubat ayı meclis toplantısının 2.birleşimi Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda gerçekleşti. Perşembe günü meclis ilk oturumunda farklı komisyonlara havale edilen maddelerin görüşülerek karara bağlandı.

Şubat ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde komisyonlara havale edilen Çeltikçi Mahallesindeki bir imar uygulaması görüşülerek karara bağlanırken, Su tanker için ücret tarifesinin belirlenmesi Plan ve Bütçe komisyonunun onayladığı şekli ile kabul edildi. 2021 yılında zabıta personeline verilecek fazla mesai ücretlerinin belirlenmesi komisyon raporu onaylanırken, memur dolu kadro derece değişikliği ve onaydan geçti. Şubat Meclisinin ilk oturumunda imar komisyonuna havale edilen Toki 4. Etap Trafo alanı düzenlenmesi imar değişikliği ile Arapzade mahallesinde bulunan bir imar plan değişikliği İmar komisyonundan gelen karar ile kabul edildi. Kazı Ruhsatı Sorumluluğun Bursa Büyükşehir Belediyesine devredildi.

Dutluca Altındaki Orhangazi Belediyesi’ne ait arsa üzerinde yapılması planlanan karavan turizminin yapılması planlanan Ortak Hizmet Proje, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ortak Hizmet Projesi yapılması ve Belediye Başkanına protokol imzalama yetkisi verilmesi Hukuk komisyondan geçerek karara bağlandı. Demokrat parti meclis üyesi Hasan Dursun’un verdiği önergelerle ilgili komisyon kararı onaylandı. Mecliste daha sonra otopark alanlarının düzenlenmesi ile ilgili imar komisyon raporu kabul edildi.

Üst geçidin adı artık Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hatırasının yaşatılması için isminin Bursa-Yalova kara yolu üzerinde İlçemiz Alis Park mevkisi ile Sakallı Düğün Salonu mevkisi arasında bulunan üst geçidin adını Ege Üniversitesinde Öldürülen “ Fırat Yılmaz Çakıroğlu” nun isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Karantina psikolojinizi bozmasın

Bursa’da Covid 19 nedeniyle karantinada bulunan vatandaşların bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla her gün yaklaşık 400 aileye vitamin destek paketi ulaştıran...

Kapat