Dolar : Alış : 8.1681 / Satış : 8.1828
Euro : Alış : 9.7149 / Satış : 9.7324
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa19°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1540 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yapılandırmalar için son gün 31 Aralık

28 Aralık 2020 - 11 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Yapılandırmalar için son gün 31 Aralık
Yapılandırmalar için son gün 31 Aralık

Resmi Gazete’de yayımlanan 7256 sayılı  Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında Orhangazi  Belediyesi’ne olan borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların başvurularını en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar yapması gerekiyor.

Orhangazi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; Vadesinde ödenmemiş kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Söz konusu kanunda yer alan alacaklar arasında belediyelerin alacakları da bulunmaktadır. Söz konusu kanundaki düzenlemeye göre belediyelerin; vergi, resim, harç ve harcamalara katılma payı alacakları, ücrete tabi işlerden kaynaklanan alacakları, idari para cezaları, 6183 sayılı Kanun kapsamında tahsil edilen diğer alacakları, su tüketim bedeli alacakları, atık su ve katı atık ücreti alacakları, mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların satış, irtifak hakkı tesisi ve kiralama işlemlerinden kaynaklanan alacakları yapılandırma kapsamında bulunuyor.

YAPILANDIRMALARDA İNDİRİM VE TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI

Özellikle vade tarihi 31 Ağustos 2020 ve öncesine ait  borcu olan vatandaşlar, yapılandırma fırsatından istifade edebilecekler. Peşin ödemelerde yüzde 90’a varan gecikme faizinde indirim sağlayan kanun, ayrıca 18 aya kadar da taksit imkânı sunuyor.

Orhangazi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada yapılandırma işlemlerinin 31 Aralık 2020 tarihinde son bulacağı hatırlatılarak “söz konusu kanun ile Belediyemize ait borçların yapılandırılarak ödenmesinde, aboneler için kaçırılmaması gereken önemli fırsatlar sunulmakta olup,   peşin ve taksitlendirmek sureti ile ödenebilecek. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2020 tarihine kadar Orhangazi Belediyesi Emlak Servisi birimine veya internet üzerinden web sayfamızda bunun e-belediye sistemi üzerinden online olarak başvuruda bulunması gerekiyor” denildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Dikkat! Pandemide bu şikayetler yaygınlaştı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sürecinde; karantinalar, evde kalma sürelerinin uzaması, hareketsiz yaşam ve tele-iletişim olarak da bilinen...

Kapat