Dolar : Alış : 8.3374 / Satış : 8.3524
Euro : Alış : 10.0998 / Satış : 10.1180
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1645 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ulusu “Pandemide vatandaşımızın yanında olduk”

01 Haziran 2021 - 1 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Ulusu “Pandemide vatandaşımızın yanında olduk”
Ulusu “Pandemide vatandaşımızın yanında olduk”

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Gökhan Ulusu geçen yıldan bu yana devam eden pandemi döneminde devletimizin vatandaşın her daim yanında olduğunu belirterek, hem maddi hem de manevi olarak vatandaşlarımızın yanında olduk dedi. Ulusu, parti olarak da 2021 yılı başından bu yana onlarca aileye erzak, bayram yardımı ve yakacak yardımları yaptıklarını ifade etti.

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Gökhan Ulusu, covid-19 salgınının tüm dünyayı hem ekonomik hem de psikolojik açıdan olumsuz etkilediğini belirterek, bu süreçte özellikle ülkemizde iktidarımız döneminde sağlık alt yapısının son derece güçlü olmasından dolayı süreci en az zararla atlatmak için çaba harcadık dedi. Gökhan Ulusu, Türkiye’nin sağlıktaki başarısının Avrupa ülkeleri tarafından dahi takdir edildiğine dikkat çekerek, dünyanın bir çok ülkesi pandemi ile güçlükle mücadele ederken biz hem devletimizin gücü hem de sağlık alt yapımızın sağlam olmasından dolayı süreci en az zararla atlatmak için mücadele verdik dedi.

Vatandaşımızın yanında olduk

AK Parti Orhangazi İlçe başkanı Gökhan Ulusu 2020 yılının mart ayında başlayan bu salgın sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koordinasyonunda pandemiden olumsuz etkilenen her sektörün yanında yer aldıklarını da belirterek, Orhangazi’de bu yıl Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığı ile 1215 haneye geri ödemesiz 1100 TL kişi başı olmak üzere 1 milyon 336 bin 500 TL yardım yapıldı. Bu yardımları ise devletimiz PTT üzerinden vatandaşlarımızın hesaplarına aktardı. Yine aynı kapsamda e-devlet üzerinden yapılan başvurular ile yine 99 aileye 1000 TL sosyal destek verildi. Vakıf vasıtası ile 465 haneye 266 bin 600 TL yine nakit desteği sağlandı dedi. Orhangazi’de 1450 haneye hane başına 75 kilogram olmak üzere 108 bin 740 kilogram patates, 870 haneye de hane başına 30 kilogram olmak üzere 26 bin 80 kilogram soğan yardımlarının ulaştırıldığını belirtti.

Devlet millet el ele bu süreci atlatıyoruz
Ak Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde bu zor süreci devlet millet elele bir şekilde atlatma gayreti içinde olduklarını da belirterek, devletimizin hem esnafa hem de ihtiyaç sahibi ailelerimize hem karşılıksız ödenekler hem de son derece uygun koşullardaki kredilerinin yanı sıra şimdi de bir çok sektör için 3 ile 5 bin TL arası geri ödemesiz destekler sürüyor. Bu desteklerden de bir çok Orhangazili esnafımız yararlanıyor dedi. Parti olarak da 2021 yılı itibarı ile ve Ramazan Ayında bir çok yardım kampanyası düzenlediklerine de dikkat çeken Gökhan Ulusu, parti olarak 1100 aileye market kart, 3 çocuğa bayramlık hediyesi, 50 çocuğa günlük kıyafet, 357 koli erzak ile yine Büyükşehir ve Orhangazi Belediyelerimizin desteği ile 600 aileye erzak paketi, 172 aileye sıcak yemek, çok sayıda aileye giyim ve yakacak yardımları ulaştırdık dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Yayın Süresi Artık 2 Gün Değil 2 Saat

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından çıkarılan Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde yapılan dijital dönüşüm sayesinde, elektronik ortamda intikal eden...

Kapat