Dolar : Alış : 8.4975 / Satış : 8.5128
Euro : Alış : 10.0862 / Satış : 10.1043
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1762 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mart ayı meclis toplantısı gerçekleşti

05 Mart 2021 - 2 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Mart ayı meclis toplantısı gerçekleşti
Mart ayı meclis toplantısı gerçekleşti

Orhangazi Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısını Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda gerçekleşti. Orhangazi Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında 3 gündem ve 2 ek gündem olmak üzere toplamda 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Orhangazi Belediyesi Mart ayı meclis toplantısının ilk gündem maddesi olan İlçemiz Çakırlı ve Heceler Mahallelerinde yapılacak olan kadastro güncelleme çalışmalarında ve muhtelif kadastro işlerinde kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi. Sölöz mahallesinde bulunan bir parsel üzerinde imar planı değişikliği İmar komisyonuna havale edilirken Mülkiyeti belediyemize ait olan Üreğil mahallesindeki 766 parselin Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (BUSKİ) devredilmesi Plan ve Bütçe ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Ak Parti grubu adına İlhan Kılıç tarafından verilen ek gündem maddesinde, Yeni sanayi sitesi alanı oluşturmak adına ve Büyükşehir Meclisine yetiştirilmesi noktasında 1/25.000 ölçekli İznik gölü nazım imar planı kapsamında Cihanköy ve Muradiye Mahallesi muhtelif ada ve parsellere konut dışı kentsel çalışma alanı olarak belirlenen yaklaşık 60 hektarlık alanda 1/5000 ölçekli nazım imar planı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı çalışmalarının yapılması için İmar komisyonuna havale edildi. İyi Parti meclis üyesi Nimet Ercan tarafından verilen ek gündem maddesinde Kadın komisyonu kurulması yönünde olan ve Nisan Ayında meclis üyeleri seçilmek kaydı ile kadın komisyonu kurulması oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Marmarabirlik’ten 69 milyon TL’lik ödeme

2020/2021 iş yılı ürün alım kampanyası 10 Ocak’ta sona eren Marmarabirlik’te ortakların teslim ettikleri ürün bedelleri  % 50’si peşin ödenmişti....

Kapat